wybierz datę
Październik
Wt
01
Śr
02
Cz
03
Pt
04
So
05
Nd
06
Pn
07
Wt
08
Śr
09
Cz
10
Pt
11
So
12
Nd
13
Pn
14
Wt
15
Śr
16
Cz
17
Pt
18
So
19
Nd
20
Pn
21
Wt
22
Śr
23
Cz
24
Pt
25
So
26
Nd
27
Pn
28
Wt
29
Śr
30
Cz
31
zobacz wszystko

Repertuar:

Brak wydarzeń w wybranym dniu
piątek, 11 października 2024
0''
piątek, 11 października 2024
godz. 19:00
piątek, 18 października 2024
spektakl "Tajemnicza randka"

Która z Pań nie zastanawiała się aby sprawdzić wierność swojego ukochanego ? Tylko co jak mąż "niechcący" na tajemnicze spotkanie wyśle swojego przyjaciela...a cała sprawa się wyda. Kto wyjdzie obronną ręką w całej tej zabawie , kto się zakocha ?
Historia która ma różne oblicza...
Zapraszamy na świetną dawkę humoru.
0''
piątek, 18 października 2024
godz. 19:00
sobota, 26 października 2024
X F.J. Janusz Szrom i Marek Stefankiewicz - Andrzej Zaucha Song Book
X Jubileuszowy Festiwal "Strzeleckie Ogrody Jazzowe"
Janusz Szrom - śpiew, Marek Stefankiewicz - fortepian
Andrzej Zaucha Song Book to przede wszystkim 3-tomowy śpiewnik, który zawiera pełną twórczość piosenkową jednego z najbardziej charyzmatycznych wokalistów – Andrzeja Zauchy. Autorem opracowania jest polski wokalista jazzowy Janusz Szrom.
Recital z piosenkami Andrzeja Zauchy jest doskonałą okazją do podróży w czasie, kiedy to prawdziwi kompozytorzy do spółki z autentycznymi tekściarzami, nierzadko prawdziwymi poetami, tworzyli repertuar dla charyzmatycznych wykonawców. Andrzej Zaucha podczas swojego krótkiego życia (śpiewał w latach 1969-1991) pozostawił po sobie spuściznę 240 utworów premierowych, czyli takich, które zostały dla niego napisane po raz pierwszy wykonane. Ten szokujący kontyngent zaświadcza o niezwykłej pracowitości artysty, jego ponadprzeciętnym talencie, a także miłości do muzyki i do samego śpiewania. „Tak samo wartościowe jest śpiewanie standardów, jak dobre wykonanie piosenek – mówił Zaucha. Standardy z istoty swojej są jazzowe, natomiast w piosenkach jest też coś z jazzu. (JF 2/1988, s. 13).
Janusz Szrom i Marek Stefankiewicz zapraszają na pełen muzyki, opowieści i anegdot wieczór z piosenkami nieodżałowanego Andrzeja Zauchy, przełożonymi na język jazzu. Jeśli kochasz dobrą piosenkę jazzową i pamiętasz czasy, kiedy piosenka opowiadała prawdziwą historię, to nie może cię zabraknąć!
JANUSZ SZROM (prof. dr hab.)
Muzyk, pedagog oraz publicysta. Jazzowy Wokalista Roku wg. plebiscytu miesięcznika „Jazz Forum” w latach 2009-2014. Krytyk-Dziennikarz Roku 2019 oraz 2020 wg. Plebiscytu Stowarzyszenia Jazz Melomani. Udekorowany Medalem Gloria Artis (brązowy oraz srebrny) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury oraz Odznaką Honorową „Za Zasługi Dla Województwa Wielkopolskiego". Dwa z jego albumów osiągnęły status złotej płyty: „Straszni Panowie trzej” oraz „Pogadaj ze mną”.
Autor publikacji:
Andrzej Zaucha Song Book (trzytomowa monografia (śpiewnik)
Warsztaty Muzyczne w Chodzieży 1971-2020. Monografia (2020).
Księga Polskich Standardów, rubryka redagowana od roku 2017 w branżowym magazynie „Jazz Forum”, w którym zamieszcza nuty oraz opisuje historię narodzin najpiękniejszych polskich piosenek. Obecnie członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego oraz członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
0''
sobota, 26 października 2024
godz. 19:00
niedziela, 27 października 2024
spektakl "Obserwator" - teatr Korez

Na scenie: Ewa Kubiak , Daria Polasik-Bułka , Mirosław Neinert , Piotr Rybak , Piotr Bułka / Mateusz Znaniecki oraz Sławomir Jastrzębski

Autor: Tomasz Jachimek
Reżyseria: Hubert Bronicki, Mirosław Neinert
Realizacja materiału wideo: Andrzej Celiński
Czas trwania: 90 minut (bez przerwy)

Jak sprawdzić, czy nadajecie się do pracy? Trzeba Wam przydzielić obserwatora. Który będzie z Wami wszędzie.

Poznajcie pana Zbigniewa.

Piotr się kąpie, a pan Zbigniew obserwuje. Piotr śpi, a pan Zbigniew obserwuje. Piotr idzie do kochanki, a pan Zbigniew...
Dwa małżeństwa, samochód, sauna i nieodłączna kamera w smartfonie.

OBSERWATOR - trzeci tekst Tomasza Jachimka w Korezie.

***

Od Autora:

„Obserwator” to sztuka komediowa.

W przypadku komedii świat staje się radykalnie i brutalnie biało-czarny. Albo Szanowny Widz się śmieje (wtedy jest udana komedia), albo się nie śmieje (wtedy jest kompromitacja, hucpa i żądanie zwrotu forsy za bilety).

Po swoich dotychczasowych doświadczeniach z Korezowymi Twórcami (nieprzypadkowo oba słowa wielką literą) mam przekonanie graniczące z pewnością, że owi Twórcy rozbawią Państwa do łez. Niemniej jako skromny autor chciałbym zwrócić uwagę na inną rzecz - otóż „Obserwator” nie powstał li tylko dla śmiechu.

Tam jest dużo pytań o cenę sukcesu, o skrywane tajemnice, o granice prywatności i granice poświęcenia.
Tam jest dużo pytań o nas samych, w coraz bardziej skołowanym i dziwnym świecie.
Tam w ogóle jest dużo pytań i - jak sam tytuł zapowiada - obserwacji.
Gdybym był copywriterem z agencji i miał wymyślić hasło reklamujące ten spektakl napisałbym tak: „Poobserwuj siebie samego!”

Życzę cudownego wieczoru!
Bo przecież - i to też obserwacja - inne się w Korezie nie zdarzają!

Tomasz Jachimek

0''
niedziela, 27 października 2024
godz. 18:00
sobota, 9 listopada 2024
X F.J. Rouhangeze Baichoo & Tomasz Bura

Rouhangeze Baichoo

Rouhangeze to wszechstronnie utalentowaną artystką i specjalistą branży muzycznej z ponad 20-letnim doświadczeniem obejmującym różnorodne role twórcze. Pochodzi z Mauritiusa, a obecnie mieszka w Londynie w Wielkiej Brytanii. Jej umiejętności obejmują śpiew, pisanie piosenek, pracę lektorską, produkcję muzyczną, sztuki wizualne, kuratorowanie wydarzeń i projektowanie.Jako wokalista Rouhangeze współpracowała ze znanymi artystami reprezentującymi różne gatunki, takie jak jazz, soul i folk. Ceni różnorodność muzyczną i wymianę międzykulturową, co znalazło odzwierciedlenie w jej pracy z muzykami takimi jak Linley Marthe, Antonio Forcione, Aref Durvesh i Tomasz Bura. Jej bogate doświadczenie muzyczne obejmuje występy artystyczne w takich firmach jak Steinberg, Rupert Neve i Yamaha.Oprócz występów Rouhangeze jest doświadczonym producentem muzycznym i kompozytorką Współzałożycielka cenionego zespołu The Tomasz Bura Group, okrzykniętego przez JazzFM „objawieniem roku 2019”. Rouhangeze prowadzi także własną audycję radiową „Jazz Odyssey” w Jazz FM.

Poza muzyką Rouhangeze wykorzystuje swój głos w ramach terapii holistycznej i tworzy inspirujące dzieła wizualne. Jej pasją jest aktywizm ekologiczny i humanizm.

 Tomasz Bura

- pianista, kompozytor, solista i sideman. Studiował muzykę klasyczną na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest laureatem kilku konkursów jazzowych i klasycznych. W Polsce znany jest głównie dzięki współpracy z trębaczem Piotrem Schmidtem oraz zespołem Piotr Schmidt Electric Group/(aktualnie) Schmidt Electric, z którym regularnie koncertuje w Polsce i zagranicą.

Od 2011 roku Bura mieszka w Londynie. Tam koncertuje z ogromnym powodzeniem z wieloma wybitnymi artystami. Koncertował w Wielkiej Brytanii (także w MTV), Francji, Rosji, Niemczech, Czechach, Włoszech i na Ukrainie. Występuje i współpracował z takimi artystami jak: Atma Anur (David Bowie, Joe Satriani), Michał Barański (Benny Maupin, Nigel Kennedy), Marcin Wyrostek (Mam Talent), Edilson Sanchez, Thomas Sanchez, Ernesto Simpson, a także Zabrzańską

0''
sobota, 9 listopada 2024
godz. 19:00
piątek, 22 listopada 2024
X F.J. Rasm Almashan&Bernard Maseli&Filip Krzysztoporski Trio

RASM ALMASHAN

Rasm Almashan urodziła się w 1981 roku w Krakowie z matki Polki i ojca Jemeńczyka, jednak wychowała się w Jemenie, kraju leżącym na południowym krańcu Półwyspu Arabskiego. Jej imię Rasm w języku arabskim oznacza: szkic, rysunek, obraz. Rodzice Rasm poznali się w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami. W 1987 roku 6-letnia Rasm wraz z matką Ewą przeniosły do ówczesnej stolicy Jemenu, Aden. Po 11 latach jednak wróciły na stałe do Polski i obecnie z mężem i córką Salmą piosenkarka mieszka w Lipnicy Wielkiej.

Almashan dysponuje intrygującą oryginalną ciemną barwą głosu i niepowtarzalnym stylem interpretacji. Związana była dotąd z rozmaitymi projektami, jak choćby zespoły Ando Buscando, Kultura de Natura i Sooomood, czy współpracą koncertową z World Orchestra Grzecha Piotrowskiego i grupą Laboratorium. Artystka jest też cenioną wokalistką sesyjną, z której usług korzystali m.in. Chuck Frazier i Martyna Jakubowicz.

0''
piątek, 22 listopada 2024
godz. 19:00
sobota, 7 grudnia 2024
0''
sobota, 7 grudnia 2024
godz. 19:00